ایران گام اول را محکم برداشت .

قطبی: راه‌های ضربه زدن به عراق را می‌دانستیم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: راه‌های ضربه‌ زدن به عراق را می‌دانستیم.

افشین قطبی پس از پیروزی 2 بر یک تیم ملی مقابل عراق اظهار داشت: خوشحالم که بازی را بردیم. مسابقه سنگینی بود و در مجموع روز شیرینی برای ایران به دست آمد.
وی ادامه داد: توانستیم قهرمان دوره قبل را شکست دهیم تا گام اول را برای صعود محکم برداریم. ما به یک پیروزی دیگر در این گروه نیاز داریم و امیدوارم بازیکنان تا رسیدن به این هدف راه صعود تیم ملی را هموار کنند.
قطبی تأکید کرد: ‌زمانی که یک بر صفر از عراق عقب افتادیم اطمینان داشتم که به بازی برمی‌گردیم چرا که شخصیت‌ بازیکنان را می‌شناختم. شما دیدید که موقعیت‌های خوب گلزنی به وجود آورده و خوشبختانه در همان نیمه اول گل مساوی را به ثمر رساندیم.

وی یادآور شد: 3 امتیاز برای ما بسیار مهم بود و این نشان می‌دهد می‌توانید با 3 امتیاز بازی بعد از گروه چهارم جام ملت‌ها به مرحله حذفی صعود کنیم. حتی اگر در بازی بعدی پیروز شده و صعود ما مسجل شود می‌توانیم در بازی سوم چند بازیکن کلیدی‌مان استراحت کند.
سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سؤال که از دو بازی آینده کدام حریف قوی‌تر است گفت: قطعاً امارات از کره شمالی تیمی قدرتمندتر محسوب می‌شود.
وی در مورد دیدار امشب مقابل عراق افزود: مقابل تیمی بازی کردیم که همسایه ایران است و حساسیت نسبت به این تیم همیشه وجود داشته است. بازیکنان خوب بازی کردند و توانستند در پایان با حفظ شرایط نتیجه را به سود خود رقم بزنند خوشحالم این اتفاق افتاد چرا که ما راه‌های ضربه‌ زدن به عراق را می‌دانستیم.

قطبی تصریح کرد: در جام ملت‌های آسیا اشتباهات باعث رقم خوردن گل‌ها می‌شود و امروز هم با اشتباه ما عراقی‌ها به گل رسیدند اما مهم این است که ما نقاط ضعف را بشناسیم و آنها را برطرف کنیم.
وی ادامه داد: بازیکنان ما احساسی هستند و اگر تمرکز بیشتری روی بازی‌ها داشته باشند می‌توانیم راحت‌تر بازی کرده و به پیروزی برسیم.
سرمربی تیم ملی گفت: در دو سال اخیر فشار زیادی روی تیم ملی ایران بوده است این تیم به جام جهانی صعود نکرده به همین دلیل بازیکنانش تحت تأثیر قرار گرفتند اما پیروزی مقابل عراق باعث شد خودشان را باور کنند.
وی تأکید کرد: فشار زیادی روی من است اما این استرس و فشار را دوست دارم چون باعث می‌شود بهترین عملکردم را به نمایش بگذارم.
قطبی در مورد عملکرد نه چندان مطلوب محمد غلامی از بازی مقابل عراق گفت: همه بازیکنان مورد علاقه من هستند اما غلامی هم امشب تمام تلاشش را کرد او وظیفه سنگینی داشت و من از این مهاجم راضی هستم.
قطبی در پایان گفت: شجاعی قهر نکرده و تب داشت. او به من گفته بود تب دارم و بحث قهر کردن مطرح نبود و با هماهنگی با من به رختکن رفت.

/ 0 نظر / 25 بازدید