پر بازدیدترین سایت های 2010

گوگل اغلب به دلیل بزرگ شدن همیشگی به اصطلاح «شیطانی‌اش» همواره هدف محبوب بازدیدکننده است، اما شاید این محبوبیت از سالجاری به فیس‌بوک منتقل شود. پنجشنبه گذشته سایت فیس‌بوک اعلام کرد که از نظر تعداد بازدید، پربازدیدترین وب‌سایت سال بوده است و در آمریکا بیشتر از باقی سایت‌ها هم بازدید داشته و هم بیشتر جستجو شده است.براساس این آمار که از طریق فیس‌بوک منتشر شده، این وب‌سایت از ماه ژانویه تا نوامبر 2010 حدود 93/8 درصد از ترافیک کل را تصاحب کرده است، در حالی که گوگل پشت سر فیس‌بوک و با 13/7 درصد قرار دارد.

3 وب‌سایت دیگر پربازدید، یاهو میل با 52/3 درصد، یاهو با 3/3 درصد و یوتیوب با 65/2 درصد قرار دارند.

بتانیوز در وب‌سایت خود اعلام کرد که اگر تمام وب‌سایت‌های اقماری گوگل را در این آمار به شمار بیاوریم، این شرکت هنوز با 85/9 درصد از بازدید‌کننده‌ها در صدر پربازدیدترین وب‌سایت‌های آمریکا قرار دارد.

این نخستین بار در طول تاریخ است که فیس‌بوک می‌تواند گوگل را از نظر ترافیک وب شکست بدهد، هر چند که این سایت سال گذشته نیز پرخواهان‌ترین وب‌سایت در موتورهای جستجو بود. دیگر سایت شبکه اجتماعی MySpace که در سال 2009، دومین سایت پرخواهان بود، امسال با 3 رده سقوط مواجه شده است.

لاگین در فیس‌بوک نیز دومین کلمه‌ای است که به عنوان پرجستجوترین عبارت در موتورهای جستجو استفاده شده است، در حالی که یوتیوب، کریگزلیست و مای‌اسپیس در رده‌های بعدی قرار دارند.

2 عبارت دیگر با ساختار متفاوت که به سایت فیس‌بوک منتهی می‌شدند نیز در فهرست 10 جستجوی برتر قرار داشتند و حدود 48/3 درصد از کل جستجوهای امسال را به خود اختصاص داده‌اند که نسبت به سال گذشته رشد 207 درصدی را نشان می‌دهد.

از نظر تعداد بازدید نیز بهتر است اشاره شود که واژه‌های جدیدی در فهرست پرجستجوترین عبارات وارد شده‌اند که اغلب آنها خبر از رسانه‌های استریمینگ و سرگرمی ‌می‌دهند. در این فهرست عباراتی چون Netflix ،Verizon ،Wireless ،ESPN ،chase ،pogo صفحه‌های زرد و بازی‌ها را مشاهده کرد.

/ 0 نظر / 11 بازدید