تساوی ژاپن برابر اردن

ژاپن در دقایق پایانی از شکست گریخت

تیم ملی فوتبال ژاپن یکشنبه شب با گل دقیقه 1+90 'یاما یوشیدا' از شکست برابر تیم ملی اردن گریخت.

   در این دیدار که از گروه دوم مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا و در ورزشگاه قطر اسپورت برگزار شد، دو تیم در پایان 90 دقیقه تلاش به نتیجه تساوی یک بر یک دست یافتند.
''حسن عبدالفاتح'' در دقیقه 25 برای تیم ملی اردن و ''یاما یوشیدا'' در دقیقه 1+90 برای تیم ژاپن گلزنی کردند.
بازی با حملات گسترده شاگردان '' آلبرتون زاکرونی'' سرمربی ایتالیایی تیم ملی ژاپن آغاز شد. آبی پوشان قصد داشتند تا با پاس های تک ضرب و کوتاه به سمت دروازه تیم اردن نزدیک شوند اما دفاع چند لایحه قرمزپوشان مانع از خودنمایی مهاجمان ژاپن شد.
در این دیدار بازیکنان تیم ملی اردن با سیستم 1-5-4 و تدابیر کاملا محتاطانه وارد زمین شدند و با تجمع در یک سوم خط میانی خود، اجازه بازیسازی به هافبک های ژاپنی را ندادند.
بازیکنان تیم ملی اردن که در این دیدار چشم به ضد حملات دوخته بودند در دقیقه 45 بر روی یک حرکت غافلگیر کننده از جناح راست به گل دست یافتند.
در این صحنه، شوت حسن عبدالفاتح با دخالت یاما یوشیدا مدافع میانی تیم ژاپن وارد دروازه آبی پوشان شد تا بازیکنان اردن با پیروزی به رختکن بروند.
در نیمه دوم، بازیکنان تیم ملی ژاپن با تفکرات تهاجمی وارد زمین شدند تا بتوانند نتیجه بازی را تعییر دهند. آنان با کنترل میانه میدان حملات گسترده ای را بر روی دروازه ''عامر شافی'' سنگربان تیم اردن طراحی کردند اما مهاجمان ژاپنی در زدن ضربات آخر بی دقت عمل کردند.
دراین نیمه، بازیکنان تیم ژاپن با پاس های کوتاه به راحتی توپ را تا پشت محوطه جریمه تیم اردن می آوردند اما دفاع پر تعداد و منطقی بازیکنان حریف مانع از خودنمایی مهاجمان تیم ژاپن شد.
حملات بی محابای بازیکنان تیم ژاپن در اواخر بازی افزایش یافت که در نهایت این تیم بر روی یک ضربه کرنر از جناح چپ و ضربه سر یوشیدا به گل تساوی بخش خود دست یافت تا زاکرونی و شاگردانش از شکست رهایی یابند.
در دیگر دیدار گروه دوم، تیم های ملی عربستان و سوریه دقایقی دیگر در ورزشگاه الریان قطر به مصاف هم می روند.
دیدارهای گروه سوم این رقابت ها، عصر فردا (دوشنبه) با برگزاری دو دیدار آغاز می شود که تیم های هند با استرالیا و کره جنوبی با بحرین مقابل یکدیگر قرار می گیرند.

/ 0 نظر / 26 بازدید